مقاله گزارش يك مورد ديگرآزاري جنسي به همراه برخي پارافيليا که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۸ در مجله علمي پزشکي قانوني از صفحه ۲۶۶ تا ۲۶۹ منتشر شده است.
نام: گزارش يك مورد ديگرآزاري جنسي به همراه برخي پارافيليا
این مقاله دارای ۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پارافيليا
مقاله چشم چراني
مقاله نمايشگري
مقاله ديگرآزاري جنسي
مقاله شيراز

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حجازي آريا
جناب آقای / سرکار خانم: دالكي شهره
جناب آقای / سرکار خانم: بديعيان موسوي نازيلا
جناب آقای / سرکار خانم: زارع نژاد محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: پارافيليا مجموعه اي از رفتارهاي نامطلوب يا خارج از وضع طبيعي است كه در ارتباط با مسايل جنسي رخ مي دهد و معمولا با خشونت همراه است.
معرفي مورد: مردي ۳۰ ساله ساكن شيراز به وسيله چاقو جراحت عميق در ناحيه سرين يازده خانم كه همگي محجبه و اكثرا چادري بودند، ايجاد نموده بود. زمان وقوع حادثه در همه موارد محدوده ساعت ۶ تا ۷ صبح بود و موارد در محدوده جغرافيايي خاصي از شيراز و خصوصا در كوچه ها و خيابان هاي خلوت رخ داده بود. در نهايت با تلاش مقامات انتظامي و قضايي استان ضارب دستگير و جهت بررسي از نظر سلامت رواني، به بخش روانپزشكي پزشكي قانوني شيراز ارجاع شد.
نتيجه گيري: اكثر متجاوزين جنسي چندين نوع انحراف را در طول زمان تجربه مي كنند. در اين مورد خاص نيز مشاهده شد كه فرد بيمار چهار نوع اختلال نمايشگري، نظر بازي، مالش و ساديسم جنسي را در طول زمان تجربه كرده بود. زماني كه پارافيليا ادامه پيدا مي كند رفتارها بر روي قربانيان به تدريج مخرب تر و خطرناك تر مي شود. در اين بيمار خاص نيز انحراف با نمايشگري و نظر بازي آغاز شده و پس از مدت ها تجربه مالش، به ديگر آزاري (ساديسم) جنسي مننتهي شده بود و چه بسا در صورت عدم بازداشت به تجاوز به عنف يا قتل ختم مي گرديد.