مقاله گسترش عمليات کيفي و پاسخ به نداي مشتري در آموزش از راه دور که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۴ در پيك نور- علوم انساني از صفحه ۱۰۱ تا ۱۱۲ منتشر شده است.
نام: گسترش عمليات کيفي و پاسخ به نداي مشتري در آموزش از راه دور
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله QFD
مقاله عملکرد کيفيت
مقاله نداي مشتري
مقاله آموزش از راه دور
مقاله آموزش عالي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حسيني حسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
تا چند دهه قبل، محصولات و خدمات ارايه شده توسط سازمانها پيش از آن که منطبق با خواسته ها و نيازهاي مشتريانشان باشد، نتيجه فکر خلاق مهندسان طراح آنها به شمار مي رفت؛ به عبارت ديگر نقش مشتري در اکثر موارد، تنها به يک مصرف کننده قانع محدود مي شد و اين مهندسان سازمان بودند که در فرايند تکوين محصول نقش مشتري را نيز بازي مي کردند. اما اين تفکر تنها تا دهه هاي آخر قرن گذشته دوام داشت و رقابتي شدن بازارها، فروپاشي مرزهاي تجاري، جهاني شدن اقتصاد و در نهايت سطح توقعات و الزامات مشتريان، موجب افزايش توجه و اهميت به خواسته هاي آنان شد.
ظهور اين چالش نوين در فرايند کسب و کار براي بسياري از سازمانها که کماکان با معادلات و قوانين گذشته دست و پنجه نرم مي کنند، تهديدي جدي و برعکس براي آنهايي که به يمن ساختار منعطف سازمان خويش قادرند هر روز خود را با خواسته هاي متغير مشتريان منطبق سازند فرصتي طلايي را به دست مي دهد.
در اين مقاله بررسي خواهد شد که چشم انداز آموزش از راه دور در قرن بيست و يکم را بايد در سازوکارهايي جستجو کرد که براي توسعه کيفي و کمي آموزش ضرورت دارد و يا به عبارت ديگر موسسه اي آموزشي چگونه مي تواند روش شناسي سه مراحله اي خدماتي گسترش عملکرد کيفيت QFD را براي ترجمه مرحله به مرحله نداهاي مشتري به الزامات عملياتي به کار گيرد. الزامات عملياتي ترجمه شده، اساس راه حلهاي عملياتي را براي ارايه برنامه ها و خدمات با کيفيت در آموزش از راه دور شکل مي دهد. هر موسسه مي تواند نداهاي مشتري را با ترتيب دادن نقشه عملياتي روشني جهت نيل به استانداردهاي کيفيت بالا برآورده سازد. در اين مقاله کاربردهاي گسترش عملکرد کيفيت در آموزش عالي مورد بررسي قرار خواهد گرفت.