سال انتشار: ۱۳۸۴

محل انتشار: بیستمین کنفرانس بین المللی برق

تعداد صفحات: ۵

نویسنده(ها):

حمیده بهادری – کارشناس مخابرات – پژوهشگاه نیرو – گروه پژوهشی مخابرات تهران , ایران

چکیده:

داشتن یک سیستم مخابراتی مطمئن و با سرعت کافی یک مسئله عمده در طراحی سیستم های دیسپاچینگ است . استفاده از مودم رادیویی راه حلی مطمئن و کارامد برای انتقال اطلاعات در شبکه مخابرات اتوماسیون توزیع است . در پیاده سازی مودم رادیویی، Software Radio تکنولوژی کارامدی است که یک راه حل مناسب برای تحقق بخشیدن Multibandبودن وMultimodeبودن ترمینال های رادیویی با استفاده از نرم افزار ارائه می کند . این مسئله به ترمینال های رادیویی اجازه می دهد که برای چندین سیستم و یا چندین کاربر با پروتکل های متفاوت برنامه ریزی شوند . در
حال حاضر محدودیت مودم های موجود برای تطابق با پروتکلهای استاندارد سیستم های دیسپاچینگ مسئله ای است که حل آن می تواند کمک شایانی برای بهـــره برداری از این سیستمها نماید .
این مقاله دو روش مناسب Down Converting سیگنال های RF به باند پایه را که در Software Radio استفاده میشود را بررسی و مقایسه می کند . این روش ها عبارتند از کارایی هر یک از این دو روش ارزیابی می شود و نتیجه مقایسه این دو روش به صورت BER ارائه می شود . همچنین نتایج تاُثیرات فیلتر میان گذر RF بر روی کارایی گیرنده به صورت BER ارائه خواهد شد .