مقاله آينده و فضاي کسب و کار که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1385 در رشد فناوري از صفحه 36 تا 48 منتشر شده است.
نام: آينده و فضاي کسب و کار
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله روندهاي کلان
مقاله کسب و کار
مقاله فناوري پيشرفته
مقاله تحليل محتوا
مقاله حس برتر

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: هاشمي حميد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
فضاي کسب و کار همواره در حال دگرگوني و تحول بوده است. اما در ساليان اخير اين تحولات سرعت فزاينده اي يافته است. صاحبان شرکت ها و کسب و کارها براي حفظ و يا حصول به موقعيتي پايدار و مشتريان دائمي و بيشتر، نيازمند آگاهي از اين تغييرات به منظور کسب آمادگي هاي موردنياز هستند. در اين صورت آنان با اتخاذ تدابير و راهبردهايي متمايز، ضمن هماهنگي با تغييرات تلاش مي نمايند تا بر آنها فايق آمده و کمتر با اثرات ناخواسته مواجه شوند. تعداد معدودي نيز ضمن پيشتازي و کسب فرصت هاي نهفته در تحولات حتي منشا فرصت هاي جديد براي ديگران خواهند بود. به هر حال يادگيري به موقع و فراموشي سريع اصلي ترين سياست در ايرن مسير خواهد بود.
در اين مقاله تلاش شده است ضمن نمايان کردن مهم ترين تحولات، ابعاد و ويژگي آنها تا حد مجال مورد بررسي قرار گيرد. هر چند بسياري از اين دگرگوني ها آن چنان خزنده و پنهان به پيش مي روند که از ديدگان تيزبين بسياري مخفي مي ماند. اما در اين فرآيند، گام اساسي شناخت مردم و درک عميق آنان است.