مقاله تحليل کيفيت تزريق با استفاده از منحني هاي P-Q (فشار – دبي) و شکل مغزه ها در عمليات کنترل کيفي تزريق قطعه S2-X2 خط 2 تونل متروي تهران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در 1389 در مهندسي معدن از صفحه 1 تا 12 منتشر شده است.
نام: تحليل کيفيت تزريق با استفاده از منحني هاي P-Q (فشار – دبي) و شکل مغزه ها در عمليات کنترل کيفي تزريق قطعه S2-X2 خط 2 تونل متروي تهران
این مقاله دارای 12 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله كنترل كيفي آزمايش
مقاله تست آب
مقاله تزريق سيماني
مقاله تونل مترو تهران
مقاله رسوبات آبرفتي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مجدي عباس
جناب آقای / سرکار خانم: ظهيري مسعود
جناب آقای / سرکار خانم: سجادي سيدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
حفاري خط 2 تونل متروي تهران با استفاده از ماشين حفار با سپر محافظ انجام گرفته و سپس به وسيله قطعات بتن آرمه پيش ساخته 9 قطعه اي (1+8)، پوشش نگهداري دايمي نصب شد. براي جلوگيري از نفوذ آب هاي اطراف به داخل تونل و تحکيم رسوبات آبرفتي اطراف تونل، از عمليات تزريق سيماني به عنوان پرده آب بند محيطي استفاده شد. پس از اتمام عمليات تزريق در قطعات مختلف تونل، براي ارزيابي کيفيت عمليات تزريق، تعدادي گمانه هاي کنترلي حفر و مغزه گيري شد و سپس در همين گمانه ها آزمايشهاي فشار آب (لوژان) صورت گرفت.
در اين مقاله، با تحليل و تفسير نمودارهاي P-Q حاصل از آزمايش هاي لوژان در تراز مقاطع يک متري اطراف تونل در قطعه S2-X2 و همچنين شکل مغزه ها و اعداد لوژان منتسب به هر آزمايش، ضمن ارايه رابطه اي جديد، کيفيت عمليات تزريق تونل قطعه مذکور، مورد بحث و بررسي قرار گرفت.