مقاله کاروان قمي ها و ملاقات با امام زمان (عج) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز 1387 در مشرق موعود از صفحه 117 تا 130 منتشر شده است.
نام: کاروان قمي ها و ملاقات با امام زمان (عج)
این مقاله دارای 14 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله امام حسن عسگري (ع)
مقاله امام مهدي (عج)
مقاله ولادت
مقاله غيبت
مقاله قم
مقاله سامرا
مقاله علم امام (ع)
مقاله شيعيان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: اسماعيلي اسماعيل

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
ارتباط با رهبران و پيشوايان ديني که هدايت گر انسان ها به مقصد والاي انساني بوده اند، همواره مورد توجه همگان به ويژه شيعيان بوده و اين رابطه از ديرباز از زمان رسول گرامي اسلام (ص) تا دوران ائمه هدي (ع) ادامه داشته است، حتي اين ارتباط در روزگاراني که برخي از امامان معصوم (ع) در قيد و بند حکومت ها اسير بودند، گسسته نشده است.
از ميان اين همه ديدارهاي گروهي يا فردي که با ائمه (ع) رخ داده، برخي ويژگي هايي دارند که آنها را از ملاقات هاي ديگر ممتاز مي نمايد و سبب شده مورخان و روايت گران آن را به صورتي ويژه نقل کنند و در منابع به ثبت نمايند.
سفر کاروان قمي ها و جمعي از بزرگان و شيعيان از شهر قم به مقصد سامرا که به قصد زيارت امام عسکري (ع) اتفاق افتاد و در اين ماجرا به ديدار امام عصر (عج) نائل شدند، نمونه اي از اين دست است. اين رخ داد از آن جهت اهميت دارد که آن را به منزله سندي گويا بر ولادت و وجود امام مهدي (عج) به کار مي برند و در برخي از منابع معتبر به آن اشاره شده است. اين مقاله، به شرح اين واقعه تاريخي و اتفاقاتي مي پردازد که در آن رخ داده است.